2 debata w TVP Poznań – masakra…

Dzień dobry! Nie mogłem się pozbierać po 2 debacie kandydatów na Prezydenta Kalisza w TVP Poznań. Kilka dni myślałem, co by tam ocenić i… do tej pory, a minęło już trochę czasu, nie przychodzi mi nic do głowy. Jest natomiast inaczej niż myślicie. Nie była to wina kandydatów. Oni byli dobrze przygotowani i chciałem posłuchać ich pomysłów na miasto.

Natomiast sama formuła debaty była tragiczna. Jak jeszcze pierwsza, była dobra, szybka i jak na warunki telewizyjne, dobra czasowo, to ta druga była tragedią. Ubolewam. 12-15 minut dla 3 kandydatów i jeszcze dużo czasu zjadł prowadzący. Inna formuła, mniej pytań i mniej konkretów. Współczuję kandydatów, bo bardzo chcieli się dobrze zaprezentować i to zrobili, ale formuła debaty pozostawia wiele do życzenia.

Nie wiem na ile ktoś tam u góry zarządził, że ta 2 ma wyglądać inaczej, a na ile tak po prostu postanowili zmienić, ale wyglądało to kiepsko. Nie będę więc oceniał, bo nie ma czego. Kandydaci dostali za mało czasu. W połączeniu z formułą, wyszło jak wyszło. Natomiast dużo lepiej wypadła debata w Polskim Radio 24 i to właśnie tę debatę zaprezentuję Wam w szczegółach. BYŁ OGIEŃ! Tam, aż 7 kandydatów mogło się zaprezentować i wyglądało to dużo lepiej. Na dniach wstawię podsumowanie. Zaglądajcie. 🙂

Dodaj komentarz