Bezrobotni czy niewolnicy sprzątali miasto?

     Kilka dni temu Straż Miejska Kalisza opublikowała informację dot. bezrobotnych, którzy sprzątali Kalisz. Powiatowy Urząd Pracy oraz Straż Miejska Kalisza postanowiły, że będą działać razem. Projekt nazywa się „Postaw na doświadczenie…” Jak przekonacie się sami, doświadczenie strażników miejskich w sprzątaniu pomogło bezrobotnym… Zastanawiam się tylko w czym? 🙂

Projekt wspaniały, bezrobotni mogą przez miesiąc sprzątać kaliskie ulice, które do najczystszych w kraju nie należą. Tak samo można pochwalić pracę więźniów, którzy od czasu do czasu działają publicznie w naszym mieście. Jednak zdjęcia, które opublikowała SM Kalisz, przygniatają wielu, co można obserwować po komentarzach na forum Calisia.pl

Otóż jak możecie sami się przekonać wygląda to jakby bezrobotni byli niewolnikami, nie przesadzam, państwa, które łaskawie dało im zajęcie. Ciężko do końca wnioskować ze zdjęć na czym polegała praca Straży Miejskiej, ale z tego co widzimy to na nadzorowaniu czy dobrze się bezrobotnym sprząta. A może za wolno? A może niedokładnie? Brak zaufania w tym wypadku jest szczytem wszystkiego. Czy nie mogli jaśnie panujący tam strażnicy miejscy, w ciągu tych godzin sprzątania udać się w miejsca, w które potrzebują ich obecności? Jeśli nie to, to czy nie mogli pomóc w sprzątaniu? A może pomogli, a zdjęcia jedynie pokazują ich jako panów, a nie służących temu miastu?

Czasami warto postawić się na miejscu drugiej osoby. Dzisiaj ten strażnik ma pracę, ale jutro może być po drugiej stronie. Wtedy należy zadać mu pytanie: jak się czujesz były strażniku, gdy ktoś patrzy Ci na ręce i nie ufa, że dobrze posprzątasz?

Jakkolwiek, lepiej byłoby dla reputacji Straży Miejskiej, która do najwyższych w naszym mieście nie należy, by takich zdjęć nie publikowała. Ewentualnie sprawdzała po całym dniu pracy bezrobotnych, a nie paradowała na zdjęciach… Mam nadzieję, że nowy przełożony uczuli ich na takie zachowanie, oszczędzi sobie i nam wszystkim ewentualnego rozgłosu na poziomie staruszki z KLA, czy też suszu jajecznego.

One thought on “Bezrobotni czy niewolnicy sprzątali miasto?

  1. file extension xls freeware

    Bezrobotni czy niewolnicy sprzątali miasto? | Kalisz moich marzeń!

Dodaj komentarz