Co z tym Kaliszem?Dużo śniegu za oknem, a wraz z nim potężne zmiany w kaliskim ratuszu. Otóż jak się dzisiaj okazało, co dla wielu wyborców jest wielkim szokiem, PO porozumiało się z Samorządnym Kaliszem i Wszystko dla Kalisza.

Nie dziwiłbym się nic a nic, gdyby to był PiS, nawet SLD mógłby wejść do koalicji. Pomijam w tym momencie wszystkie różnice programowe itd. ale chcę się skupić na uczciwości. Jak drogi czytelniku, potencjalny wyborca ma wybrać kandydata do rady miasta, prezydenta czy też posła, jeśli w polityce wszystkie ciosy dozwolone. Ciosy w wyborcę, nie w radnego, rzecz jasna. PO obiecywało, krzyczało, biło się w wielkich konferencjach prasowych… Na słowa, na statystyki, na Facebooku i w plenerze. Wszędzie tam gdzie było uderzało raz po raz w obywatela.

Zapytacie jak to możliwe, że w obywatela? Śpieszę z odpowiedzią. Wydawać by się mogło, że pozornie to Prezydent Janusz Pęcherz, Samorządny Kalisz i reszta ekipy obrywała najmocniej. To tylko pozory. Nie bądźmy naiwni, jak się dzisiaj okazało, ci, którzy nie potrafili zarządzać Kaliszem przez ostatnie 8 lat, dzisiaj stali się politycznymi współpracownikami. Wiceprezydent, przeciwko, któremu toczy się postępowanie w prokuraturze będzie współpracował z politykami z PO. Mocne ciosy lądowały na twarzach wyborców, którzy po raz kolejny zostali okłamani. Wprost nikt nie zaprzeczył koalicji, ale przypomina mi to sytuacje sprzed lat. Jarosław Kaczyński krzyczący jakim to przestępcą jest Andrzej Lepper, a następnie dający mu teki ministerialne. Jak to się ma do obietnic?

Obiecali zmienić Kalisz z dala od polityki. Tymczasem uwikłali się w nią po pachy i z tego śniegu się nie wygrzebią. Pozostaje mieć nadzieję, że śnieg, który dziś jest biały za 4 lata nie okaże się błotem. Panowie szlachta – pora brać się do pracy! Panie Kołaciński – do budowy obwodnicy, jak pan obiecał. Panie Niemiec, jak pan obiecał na zebraniu Dobrzeca, walczyć, żeby tej obwodnicy nie było. Panie Gołębiak – do poprawy bezpieczeństwa mojego, mojej rodziny i moich przyjaciół. A Wy wszyscy szanowni radny do sprowadzania przedsiębiorców, którzy dadzą pracę za więcej niż 1200zł brutto.

Wiceprezydenta dostanie Dariusz Grodziński, Przewodniczącym będzie Grzegorz Sapiński. Czy to dla stołków ta koalicja, czy dla dobra mieszkańców pytam się szczerze, bo nie wiem?

Macie pełnię władzy w całej Polsce: Prezydent, Premier, Wojewoda, sejmiki i powiaty oraz moje miasto Kalisz. Macie 4 lata na odbudowanie zaufania wyborców. Po raz kolejny pokazaliście nam, że nie warto ufać wszystkim politykom. Teraz chcemy darmowego internetu i to nie 128kb/s po 18:00, ale na europejskim poziomie. Chcemy obwodnic idących nie przez środek miasta, chcemy nowych miejsc pracy, nowego standardu moralnego i zmian miejsca, pod którym powstanie Aquapark. Na wasze ręce wyborcy złożyli mandat zaufania i nie zawiedźcie ich.

Tymczasem polecam lekturę komentarzy na www.rc.fm oraz www.calisia.pl gdzie znajdziecie zdanie wielu kaliszan. Ludzie po raz kolejny zostali nabici w butelkę.

Na koniec tak dla jasności chcę powiedzieć, że osobiście chciałbym, żeby mogli coś wspólnie dobrego zdziałać dla Kalisza. To co atakuję to hipokryzję, nie koalicję. Życzę powodzenia przez najbliższe 4 lata, a wam drodzy czytelnicy spokojnej zimy bez zbytniej ilości śniegu. 😉

PS: A miałem takie przeczucie, gdy PO oburzało się, że nielegalnie Samorządny Kalisz przykleił plakaty, a 2 dni później zrobili to samo.

Dodaj komentarz