Fuszerka przy Podmiejskiej.

Ścieżka rowerowa, która niedawno powstała przy ul. Podmiejskiej budziła i budzi całkiem spore emocje. Na początku firma z Kalisza wygrała przetarg. Po kilku tygodniach pracy wszystko stanęło, gdyż inspektor nadzoru zablokował pracę. Firma nie wykonała poprawnie projektu (dała sam piasek, nie dała kamieni). Cała sytuacja miała miejsce na początku lipca. Postanowiłem sprawdzić głosy sąsiadów, głównie starszych ludzi, którzy mówili, że chodnik jest nierówny i trzeba bardzo uważać, żeby się nie potknąć. Zdjęcia pochodzą sprzed kilku dni.

W tym miejscu należy sobie postawić pytanie. Ile jeszcze błędów popełnimy wybierając najtańszą ofertę spośród złożonych? Osobiście jestem zwolennikiem systemu, w którym najniższa i najwyższa oferta odpadają. Wykonawcom nie zależałoby na najniższej cenie, po której nie mogą wykonać poprawnie zadania.

W maju został przyjęty, przez Radę Ministrów, projekt, w którym można dokonywać zamówień w oparciu o dialog techniczny. Oznacza to, że zamawiający może konsultować się przed wyborem oferty. Co ciekawe nawet firmy, które staną do przetargu mogą doradzać. Myślę, że to krok w dobrą stronę, który pozwoli z jednej strony na uniknięcie sytuacji Covecu itp. a z drugiej strony pozwoli na zachowanie bezstronności przy wyborze najlepszej firmy. (więcej tutaj).

A teraz pozostaje mi polecić kilka zdjęć, które obrazują „fachowe” wykonanie nowej ścieżki rowerowej. Może przykładem Sopotu, należy wprowadzić tam ograniczenie prędkości dla rowerów, do 10km/h i postawić ze 2 radary? 😉

[nggallery id=1]

Zdjęcia wykonane przez mojego brata. Dzięki!

Zdjęcie, które przedstawia Rondo Westerplatte dzięki uprzejmości Tomasza Chajduka.

One thought on “Fuszerka przy Podmiejskiej.

  1. accounting online degree

    Fuszerka przy Podmiejskiej. | Kalisz moich marzeń!

Dodaj komentarz