Kalisz vs Oszuści = 0:7

Mój komentarz: Niestety, system najniższej oferty, kolejny już raz się nie sprawdza. Pozostaje nam system, w którym oferta najniższa odpada na początku negocjacji. Stracą na tym dzieci, stracą rodzice, straci miasto. Oby rok 2012 był rokiem, w którym otrzymamy kolejne dofinansowanie.

Notka z czerwca: (Kliknij w obrazek)

Z jednej strony miały być zachętą dla rodziców do posyłania sześciolatków do szkół. Z drugiej służyłyby wszystkim najmłodszym mieszkańcom Kalisza. Mowa o siedmiu placach zabaw, które do końca listopada miały zostać wybudowane w mieście w ramach rządowego programu ,,Radosna szkoła”. Firma z Warszawy, która wygrała przetarg na ich budowę nawet nie przystąpiła do realizacji umowy. Dotacja dla Kalisza wynosząca 700 tysięcy złotych więc przepadła, a samorząd postanowił, że wystąpi na drogę sądową.

– Czujemy się po prostu oszukani, a dzieci i ich rodzice zostali bardzo mocno skrzywdzeni – nie kryje zdenerwowania Dariusz Grodziński, wiceprezydent Kalisza.
Budowa placów zabaw miała kosztować około 1,4 miliona złotych. Przyznane przez wojewodę wielkopolskiego dofinansowanie wynosiło połowę tej kwoty. Zgodnie z planami, w Kaliszu nowe place zabaw miały stanąć przy szkołach podstawowych nr 8, 9, 11, 15, 21 i 23, a także przy Zespole Szkół nr 7.

– Place zabaw mają umożliwić młodszym dzieciom podejmowanie aktywności fizycznej w sposób pozwalający rozładować napięcia emocjonalne i fizyczne, wynikające z możliwego ograniczenia spontanicznej aktywności w czasie zajęć prowadzonych w klasach. Place zabaw będą ogólnie dostępne, także po zakończeniu zajęć szkolnych oraz w soboty i niedziele – przekonywał radnych Janusz Pęcherz, prezydent Kalisza.

Ostatecznie jednak wykonawca, który zaoferował najniższą cenę w ogóle nie ruszył z pracami. Próbował za to negocjować i przekonywać do zmiany przygotowanego wcześniej projektu.

Kiedy jednak władze miasta zaczęły naciskać, aby jednak przedsiębiorstwo zrealizowało wszystko zgodnie ze specyfikacją przetargową, wówczas pracownicy firmy nawet nie pojawili się na placu budowy.

– Wypowiedzieliśmy umowę z uwagi na to, że nie było już możliwości zrealizowania całej inwestycji w terminie. Jednocześnie składamy pozew do sądu przeciwko wykonawcy, żeby wyegzekwować od niego karę i odszkodowanie – zapowiada Andrzej Szajdziński, naczelnik Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Miasto deklaruje, że nie zamierza rezygnować z przedsięwzięcia. Samorząd ponownie złożył wnioski o dofinansowanie budowy tych samych placów zabaw.

– Oczekujemy, że otrzymamy pieniądze w przyszłym roku. Pozostała kwota będzie musiała zostać zabezpieczona w budżecie Kalisza, nad którym trwają obecnie prace – dodaje naczelnik Szajdziński.

W Kaliszu placów zabaw, z których mogą korzystać wszyscy chętni jest jak na lekarstwo. Te, które są przy przedszkolach, mogą służyć jedynie przedszkolakom. Sytuację miała poprawić budowa takich placów przy kaliskich szkołach. Te mogą być bowiem dostępne dla każdego dziecka. Ale na ich budowę nadal musimy poczekać.

Zrodlo: http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/1170549,w-kaliszu-mialo-powstac-siedem-nowych-placow-zabaw-zamiast,id,t.html#1669c97eb26cd38c,1,3,8

2 thoughts on “Kalisz vs Oszuści = 0:7

  1. klocek 03/12/2011 at 09:37 -

    Zaraz, mam pytanie odnośnie nazewnictwa Szkoła Podstawowa nr 21, czy czasami nie nazywamy tego Zespołem Szkół Podstawowych nr 2? Tak mnie ciekawi kto to powiedział o tym numerze, czyżby Wice?

  2. minecraft download

    Kalisz – place zabaw | Kalisz moich marzeń!

Dodaj komentarz