Popieram Kalisz – biznes! :)

Dziś mam się czym chwalić. 🙂 Podczas ostatniego spotkania biznesowego, organizowanego przez Calisia.pl został przedstawiony projekt dot. wspierania firm lokalnych. Ponad pół roku temu, wraz z 2 innymi osobami, rzuciliśmy takie hasło podczas jednej z Debat Kaliskich. Pomysł oczywiście nie jest nowy, gdyż w świecie znany jest od wielu lat. Co cieszy, to sytuacja, że możemy go rozwijać w Kaliszu.

Popieram Kalisz Biznes

W skrócie, program będzie polegał na wspieraniu firm z Kalisza. Tzn. jeśli mamy do wyboru firmę z Gdańska, Wrocławia czy Warszawy, której produkt kosztuje 3,50, a firmy z Kalisza oferuje ten sam produkt za 3,57 to warto wybrać miejscową firmę. Dlaczego? Ano, dlatego, że te pieniądze zostaną w naszym mieście. „Zakładając, że 60 proc. Kaliszan wyda zaledwie 50 zł miesięcznie w firmie lokalnej, to w naszym mieście ma szansę rocznie krążyć po rynku … 36 milionów złotych.” – Jacek Magnuszewski. 

Jeśli chcecie wspierać lokalny biznes, a jednocześnie nasze miasto to zapraszam do zapoznania się z ofertą kaliskich firm. Tutaj możecie znaleźć więcej informacji. Być może któreś logo rzuci się Wam w oczy i następnym razem kupicie właśnie w Kaliszu. Program jest bezpłatny i ma szansę wpłynąć na nasze miasto w bardzo pozytywny sposób.

PS: Moją firmę też dodałem. 😉 Social Media 4 You do Waszych usług. 🙂