„Przepraszam, pomyliłem się o 2 mln 400tys. zł.”

Czy tak brzmiały słowa osoby, która wyceniała remont budynku przy ulicy Kordeckiego?

Przypomnę, miasto musiało przenieść Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, z poprzedniego budynku przy ulicy Handlowej.

1. Radość włodarzy. 

„Za budynek przy Kordeckiego, którego cena wywoławcza wynosiła 2 700 000 złotych, miasto zapłaci 3 035 000 złotych. Do licytacji, oprócz miasta, stanął prywatny inwestor.

To dobra transakcja. Udało nam się kupić budynek taniej – mieliśmy zarezerwowane na ten cel 3 500 000 złotych. Wartość budynku szacowana jest na 4 000 000 złotych” – powiedział Radiu Centrum wiceprezydent Kalisza Dariusz Grodziński.” – źródło.

 

2. Płacz włodarzy.

„Prezydent Janusz Pęcherz ujawnił, że po otwarciu ofert w przetargu na adaptację obiektu przy ul. Kordeckiego na cele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego spotkała go „niemiła niespodzianka”. Najniższa oferowana cena wyniosła 5,760 mln zł, a więc o ponad 2,2 mln zł więcej niż zakładał kosztorys.

– Pojawił się problem, z którym będziemy musieli się zmierzyć w najbliższych tygodniach – przyznaje prezydent Pęcherz.” – źródło.

 

3. Rozwiązanie.

Dzisiaj okazało się, że miasto zapisało dodatkowe 2 mln 400tys. zł na remont budynku w budżecie na 2013 rok.
(24zł na mieszkańca z podatków). I nie byłoby w tym przecież nic dziwnego, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy potrzebuje nowoczesnego i dobrze wyposażonego budynku, gdyby nie pomyłka na kwotę 2 mln 400tys. zł.

 

Reasumując:

3.035.000 – koszt budynku

3.500.000 – dotacja na remont od KPRM

2.400.000 – dodatkowa kwota z podatków.

Co się okazało już po sporządzeniu kosztorysu? Cześć rzeczy z tego budynku została skradziona, a część jest tak zniszczona, że nie nadaje się do użytku. Pozostaje nam wierzyć, że odpowiedzialność za taką pomyłkę, nie pierwszą i nie ostatnią, przecież jesteśmy ludźmi, zostanie wyciągnięta.

Aha, kwota ponad 2mln zł mogłaby być przekazana np: na remont dróg osiedlowych, które w 2013 nie będą remontowane, gdyż nie ma pieniędzy, ale to temat na inny wpis. 🙂

 

One thought on “„Przepraszam, pomyliłem się o 2 mln 400tys. zł.”

  1. pop over to this web-site

    „Przepraszam, pomyliłem się o 2 mln 400tys. zł.” | Kalisz moich marzeń!

Dodaj komentarz