Sesja Rady Miasta Kalisza – 29.12.2011r.

Tak jak pisałem, w jednym z ostatnich wpisów, nie obyło się bez emocji i zmian. Nie będę przedstawiał wszystkich założeń oraz decyzji, gdyż większość z nich jest nic nie znaczących, a tylko bym Was zanudził. Jakkolwiek po Sesji Rady Miasta Kalisza miałem mieszane odczucia.

Tak jak pisałem, w jednym z ostatnich wpisów, nie obyło się bez emocji i zmian. Nie będę przedstawiał wszystkich założeń oraz decyzji, gdyż większość z nich jest nic nie znaczących, a tylko bym Was zanudził. Jakkolwiek po Sesji Rady Miasta Kalisza miałem mieszane odczucia.

1. Podwyżki w KLA.
Jak już wcześniej wspominałem, najłatwiejsza droga, czyli sięgnięcie do kieszeni podatnika została przyjęta. Z 2,40 do 2,70zł, wzrośnie cena biletów. Polecam, więc mieszkańcom, jeśli jadą w więcej niż 2 osoby, wybranie się taksówką, szybko, pod wskazany adres i oszczędnie. Miałem nadzieję, że obietnice sprzed roku zostaną dotrzymane i radni Platformy Obywatelskiej zaproponują swoje rozwiązania, by uniknąć podwyżek. Jak ciężko się myliłem, to odczują mieszkańcy Kalisza już wkrótce. Wszyscy bez mrugnięcia okiem zaprzeczyli swoim dotychczasowym zapewnieniom. Oczywiście, winnym okazał się Pan Kryzys.

2. Jak pisałem wczoraj, prezydent potwierdził, że została wysłana informacja do szkół, by dodatek motywacyjny zostawić na poziomie 5%. Oczywiście nie rozwiązuje to problemów kaliskiej oświaty. Pokazuje jednak, że nakłanianie do nielegalnych działań miało miejsce, szkoda, że nie były to oficjalne porady dla dyrektorów. Wczoraj został wysłany do szkół e-mail z taką informacją.

3. „Większa ilość sportu powoduje wzrost ilości bójek wśród młodzieży…” – jeden ze wspaniałych naczelników wywołał śmiech na sali. Stwierdził on, że powodem, dla którego nie powinno się promować sportu jako profilaktyki przeciwko alkoholizmowi i narkomanii jest wzrost ilości bójek w szkole. W takim razie proponuję wycofać w-f ze szkół, a także zabronić rozwijania klubów sportowych, wycofania relacji z telewizji i internetu. Mało tego, podpierał się on badaniami… Chciałbym zobaczyć te badania i pogratulować wniosków.

4. Zmniejszenie czynsu dla firm, które wynajmują pomieszczenia na działalność gospodarczą od miasta. Duży plus, gdyż czynsze, szczególnie w centrum, do najmniejszych nie należą. Po otwarciu Galerii Tęcza konkurencja wzrosła, co dla firm z centrum i okolic jest dużym wyzwaniem. Z drugiej strony prywatni właściciele takich ulg nie otrzymają. Jest to również duże obciążenie dla MZBMu (1mln zł rocznie), co w sytuacji MZBMu jest szczególnie dotkliwe. Jakkolwiek, mam ogromną nadzieję, że wpłynie to bardzo pozytywnie na rozwój biznesu oraz nowych miejsc pracy.

Na koniec, pozostaje mi podziękować za dużą ilość e-maili, które od Was otrzymuję. Jest mi niezmiernie miło, że interesujecie się sprawami, które są w naszym mieście tak ważne. Często są to decyzje lub zmiany, które nie dotyczą nas bezpośrednio, ale mogą wpłynąć na przyszłe pokolenie. Za każdą informację, propozycję i pomysły bardzo dziękuję i czekam na więcej: dawid.borowiak@vp.pl

Pozdrawiam, Dawid Borowiak. 

One thought on “Sesja Rady Miasta Kalisza – 29.12.2011r.

  1. video converter software for mac

    Sesja Rady Miasta Kalisza – 29.12.2011r. | Kalisz moich marzeń!

Dodaj komentarz