Świta polityczno-urzędnicza na ślubowanie marsz!

Przyznam, że długo myślałem, czy ten artykuł napisać. Byłem przekonany, że to tylko moje spostrzeżenia dot. ostatnich dni w Kaliszu.

Wybory 2014 Janusz Pęcherz

Od początku września, kilka razy w tygodniu, z Urzędu Miejskiego wyrusza korowód urzędniczy. Wiele tam osób można znaleźć, bo i okazja przednia. Ślubowanie pierwszoklasistów od jakiegoś czasu stało się okazją do zaprezentowania całej urzędniczej i politycznej grupy. W karetach można znaleźć:
– Prezydenta

– Wiceprezydenta nr 1

– Wiceprezydenta nr 2

– Wiceprezydenta nr 3

– Naczelników

– Radnych

– Przewodniczący Rady Miejskiej

Ślubowania, które pamiętam z lat szkolnych niosły jakiś cel. Obecnie są niczym źle zrozumiana Komunia Święta. Zatraciły swój smak i stały się areną polityczną do prezentowania uśmiechniętych twarzy. Żeby to jeszcze był moment, w którym jest wielu uczniów, a dzisiaj jeden z rodziców wstawił zdjęcie 8 (słownie: ośmiu) uczniów. Tym razem 3 urzędników przez 45 minut, na czele z prezydentem marnowało publiczną kasę. Wystarczyłby przecież 1 (słownie: jeden) ważny gość lub dyrektor szkoły, jak za moich czasów.

Może my w Kaliszu mamy za dużo pieniędzy i nasi prezydenci oraz urzędnicy się nudzą? Może znajdziemy im jakieś zajęcie? 🙂 Pomysły możecie wpisywać poniżej.

2 thoughts on “Świta polityczno-urzędnicza na ślubowanie marsz!

  1. media mail box 20/06/2014 at 22:32

    media mail box

    Świta polityczno-urzędnicza na ślubowanie marsz! | Kalisz moich marzeń!

  2. minecraft free 22/08/2014 at 10:35

    minecraft free

    Świta polityczno-urzędnicza na ślubowanie marsz! | Kalisz moich marzeń!

Comments are closed.