Transmisje z posiedzenia Rady Miasta Kalisza!

Źródło: http://www.topnews.in/files/online-shopping.jpg

Mocno zachęcony artykułem z RP tutaj postanowiłem wnioskować do naszych radnych o umożliwienie, mieszkańcom Kalisza, oglądania sesji Rady Miasta Kalisza. Sesja ta odbywa się raz w miesiącu, a jest wydarzeniem niezwykle ważnym. Koszt jest minimalny w porównaniu do budżetu, którym dysponuje miasto Kalisz. Z rozmów z mieszkańcami, wnioskuję, że cieszyłoby się to popularnością. Skrót z wydarzeń lub też całe obrady moglibyśmy później oglądać w archiwum obrad.

Jest wielu mieszkańców, którzy w godzinach, w których odbywa się posiedzenie rady miasta pracuje (zazwyczaj od godziny 9:00 do 12:00). Część z mieszkańców oglądałaby online, a cześć mogłaby zaglądać później do archiwum.

Uważam to za rozwiązanie niesamowicie ważne, szczególnie, gdy podejmowane są znaczące dla miasta decyzje dotyczące przyszłości. Każdy z mieszkańców, miałby również jasność, kto i za czym głosuje.

Miejmy nadzieję, że znajdą się środki na tak szczytny cel jakim jest informacja mieszkańców. Mam nadzieję, że obok tematu nie przejdzie się obok. Przyzwyczailiśmy się już jako mieszkańcy, że profile na facebooku, strony partii i radnych zaczynają żyć pełną parą pół roku przed wyborami, a po wyborach zanikają. Już teraz możemy widzieć, że rok po wyborach albo strony znikły, albo nie są aktualizowane. Prosimy, więc o jak najszerszą możliwość „uczestniczenia” w sesji Rady Miasta Kalisza, dla każdego mieszkańca, który posiada internet.

W chwili, gdy pisałem ten post (30 listopada) jeszcze nie wiedziałem, że jest to, w Kaliszu, możliwe. Relacja z konferencji „na żywo” odbyła się 8 grudnia tutaj: relacja. Technicznie jest to możliwe. Wystarczy dobra wola radnych i prezydenta, a już niedługo będziemy się cieszyć takim przywilejem.

Dodaj komentarz