Walt Disney – jedna z najlepszych biografii jakie czytałem

Gdy sięgałem po biografię „Walt Disney – Potęga Marzeń” nie spodziewałem się, że będzie, aż tak dobra!

Życie Walta Disneya nie było usłane różami. Jako młody chłopak nie miał wcale łatwo. Roznosił gazety, pomagał tacie w prowadzeniu biznesu, wyjechał jako nastolatek do Europy, gdy tam trwała wojna. Próbował swoich sił w tworzeniu ilustracji do gazet, niezależnych firm, a następnie wraz z bratem założył własną firmę. Łatwo nie było. Były momenty, w których nie mieli co jeść, wtedy „na zeszyt” ratował ich znajomy właściciel pobliskiej restauracji. Nieustępliwie jednak tworzyli.

Jednym z pierwszych sukcesów był królik Oswald. Niestety, niedoświadczeni w prowadzeniu biznesu, zostali wykorzystani przez agenta. Stracili tym samym prawa do produkcji filmów o Oswaldzie, jednak się nie poddali. Opisuję tę historię w tym wpisie na blogu. Połączenie talentów braci Disney stworzyło jedną z najpotężniejszych i najbardziej znanych firm w historii. Niesamowity wizjoner, marzyciel i nieustępliwi twórca, tak w jednym zdaniu można opisać Walta Disneya.

Książkę czyta się jednym tchem. Od pierwszych stron jesteśmy wrzuceni w świat, w którym żył Walt Disney. Autor biografii przenosi nas w świat, w którym czujemy się jak u siebie w domu. Doświadczamy, wraz z Waltem, jego przygód, zmagań i wreszcie wielkich sukcesów, choćby przy tworzeniu Myszki Miki (mówiło się, że była kopią samego Walta Disneya). Niesamowicie inspirująca, jedna z najlepszych biografii, które czytałem. Pozycja obowiązkowa dla osób, które chciałyby, tak jak Walt Disney

Książkę możecie kupić korzystając z mojego linku. Ot, wpadnie mi parę groszy, albo kupić gdziekolwiek indziej. Pozycja warta polecenia.

Dodaj komentarz